گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۸/۱۷ - ۱۹:۲۱


  برگزاری سوگواری حسینی در ۱۵۰ هیئت مذهبی شهرستان آبیک

  نگاه آبیک: رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک گفت: امسال به مناسبت ماه محرم و صفر و عزاداری امام حسین (ع) و یارانش همراه با سراسر کشور در ۱۵۰ هیئت مذهبی در شهرستان آبیک در حال برگزاری است. حجت‌الاسلام سید جلال حسینی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک،در مصاحبه ایی با خبرنگار نگاه آبیک، با تسلیت […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک گفت: امسال به مناسبت ماه محرم و صفر و عزاداری امام حسین (ع) و یارانش همراه با سراسر کشور در ۱۵۰ هیئت مذهبی در شهرستان آبیک در حال برگزاری است.

  IMG_3284

  حجت‌الاسلام سید جلال حسینی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک،در مصاحبه ایی با خبرنگار نگاه آبیک، با تسلیت به مناسبت ایام سوگواری حسینی اظهار داشت: امسال با همت سازمان تبلیغات اسلامی و هیئت امنای مساجد، ۱۵۰ هیئت عزاداری در شهرستان آبیک برپا شده است.

  رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، با اشاره به سخن بنیانگذار انقلاب گفت: این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است، در جامعه امروزی تقوی به شدت کم قیمت شده و حتی در برخی موارد، ذائقه ها نیز تغییر یافته بطوریکه افراد گناه و معصیت الهی را گناه نمی دانند و معتقدند با تغییر شرایط زمان، برخی امور گناه محسوب نمی شود و یا چاره ای  جز انجام آن نیست.

   حجت الاسلام حسینی با تاکید بر اینکه دغدغه اصلی ما باید داشتن تقوی باشد، تصریح کرد: شاید فردی از روی غفلت گناه کند، ولی از انجام گناه خود احساس لذت نمی کند، بنابراین این شخص هنوز در وادی تقوی حضور دارد.

   وی از همه سوگواران و عاشقان اباعبدالله (ص) خواست با خود عهد ببندند که حداقل در دهه اول محرم، بیش از گذشته مهربان باشند تا دیگران با مشاهده رفتار آن ها، متوجه تاثیرات خوب شرکت در مجالس سوگواری امام حسین(ع) شوند.

   رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، عاشورا را سرچشمه همه خیرات و برکات دانست و افزود: بر اساس نظریات روانشناسی جدید کسی که مصیبت دیده با گریه کردن به آرامش می رسد و تخلیه روانی می گردد، در حالی که دین مبین اسلام برای رسیدن به این آرامش گریه کردن را نیز جهت داده است.

   حجت الاسلام حسینی خاطر نشان کرد: کشته اشک ها از لقب هاى سیدالشهدا(ع‏) است و امام حسین(ع) شهیدى است؛ که هم یادش گریه آور است وهم اشک ریختن در سوک او ثواب دارد و موجب احیاى عاشورا است .

   وی در پایان با بیان این که کربلا تابلویی است که با همه ابعاد زندگی انسان ارتباط پیدا می کند افزود: انسان همیشه و در همه حال باید مهربان باشد، ولی در دهه محرم طوری مهربانی کنیم که مشخص شود ما بخاطر ارتباط با امام حسین(ع)  مهربان تر شده ایم.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  6 + = ده