گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۸/۱۶ - ۱۳:۴۳


  اقتصاد مقاومتی نیاز به عمل دارد نه تعریف و ستایش

  نگاه آبیک: بعضی ها اقتصاد مقاومتی را فقط در حرف و ستایش و تمجید می بینند، اقتصاد مقاومتی نیاز به عمل دارد؛ ما باید در کارها و برنامه های خود اقتصاد مقاومتی را به جریان بیندازیم. به گزارش خبرنگار نگاه آبیک ظهر امروز، حجت‌ الاسلام سید ابوتراب موسوی خطیب نماز جمعه شهر آبیک در آیین […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: بعضی ها اقتصاد مقاومتی را فقط در حرف و ستایش و تمجید می بینند، اقتصاد مقاومتی نیاز به عمل دارد؛ ما باید در کارها و برنامه های خود اقتصاد مقاومتی را به جریان بیندازیم.

  IMG_3756

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک ظهر امروز، حجت‌ الاسلام سید ابوتراب موسوی خطیب نماز جمعه شهر آبیک در آیین عبادی و سیاسی این هفته نماز جمعه شهر آبیک در مسجد ولی‌عصر (عج) این شهر اظهار داشت: ما باید برنامه ریزی های خود را بر این اساس پایه ریزی کنیم که هیچ گاه تحریم ها  برداشته نمی شود، این برنامه ها طوری باشد که عدم رفع تحریم ها مانع زندگی مردم نشود و آسایش مردم از بین نرود.

  امام جمعه و جماعت آبیک با اشاره به عدم برداشت تحریم ها و فرمایش رهبر انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ایی افزود: رهبر انقلاب فرمودند: تحریم ها جز با اقتصاد مقاومتی برداشته نمی شود، برنامه های اقتصادی با فرض ماندگاری تحریم ها باید چیده شود و بر همین اساس و مبنا برنامه ریزی و عمل کنیم.

  حجت الاسلام موسوی به حرف های سخنگوی آمریکا اشاره کرد و گفت: از همین الان این شیطان بزرگ آمریکا دارد می گوید، اگر مشکل هسته ایی ما با ایران هم برطرف شود برخی از تحریم ها به قوت خود باقی است. آن ها ما را متهم می کنند به عدم رعایت حقوق بشر، آن ظالمان و کودک کشان بزرگ ایران را به عدم رعایت حقوق بشر متهم می کنند و به همین دلیل ما را تحریم کرده اند و می گویند: اگر تحریم های هسته ایی را برداریم، تحریم های حقوق بشری به قوت خودش باقی می ماند.

  IMG_3788

   نماینده ولی فقیه اظهار داشت: تحریم ها برداشته نخواهند شد،باید متوجه باشیم چه می خواهیم انجام بدهیم،علاج نحریم ها اقتصاد مقاومتی است. بعضی ها در حرف اقتصاد مقاومتی را می زند و در حرف بسیار این موضوع را ستایش می کنند اما به عمل که می رسد ما چیزی از آن ها نمی بینیم. در اقتصاد مقاومتی، تعریف و تمجید کافی نیست، باید اقتصاد مقاومتی را در عمل و کاراها و برنامه های خود بیاوریم.

  وی تأکید کرد: راه اصلی اقتصاد مقاومتی، تکیه بر اقتصاد ملی است، با تولید و حمایت از تولیدکنندگان، باید ظرفیت تولید داخلی را افزایش دهیم و کاری کنیم که کیفیت اجناس نیز افزایش یابد و در حدی فراتر از نمونه مشابه خارجی آن قرار بگیرد، تا مصرف کنندگان عزیز به سمت خرید تولید ایرانی سوق پیدا کنند. ضرورت خرید از تولیدات داخلی  و حمایت از تولید کنندگان چیزی انکار ناپذیر است.

  امام جمعه و جماعت شهر آبیک، به کنترل بیشتر واردات اشاره کرد و گفت: مسئولان نیز باید از واردات لوازم آرایشی، تجمل گرایی و لوکس جلوگیری به عمل بیاورند و نگذارند این گونه اقلام به راحتی وارد کشور شود.

  خطیب نماز جمعه شهر آبیک، آمریکا را عامل اصلی شکست مذاکرات خواند و گفت: شیطان بزرگ آمریکا تا طبیعت زشت و پلید خود را عوض نکند این مذاکرات به نتیجه نخواهد رسید، ظاهرا مکان مذاکرات به عمان تغییر یافته است، این تغییر مکان ها هیچ تأثیری بر روی مذاکرات نخواهد گذاشت.

  نماینده ولی فقیه به خطوط قرمز در مذاکرات اشاره کرد و گفت: خطوط قرمز در مذاکرات باید رعایت شود و این خطوط قرمز این هاست: حرکت هسته ایی هیچ گاه نباید متوقف شود، هیئت مذاکرات ایرانی باید بر توسعه و پیشرفت انرژی هسته ایی پافشاری کنند، هیچ کس نباید  بر روی انرژی هسته ایی معامله کند، مذاکره کنندگان نباید حرف زور را قبول کنند، روابط با آژانس انرژی اتمی باید در حد متعارف باشد، مسئولین تا حد وزرای خارجه می توانند مذاکره کنند.

  حجت الاسلام موسوی در پایان مردم را به رعایت تقوای الهی دعوت کرد و گفت: ترک محرمات و انجام واجبات انشسان را به تقوای الهی می رساند.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  3 + = پنج