گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۸/۱۶ - ۱۵:۰۸


  دموکراسی به سبک آمریکایی

  نگاه آبیک: همه ساله شاهد کشته شدن افراد زیادی به وسیله سلاح های آمریکایی در جهان هستیم و همچنین تظاهرات زیادی برضد نژاد پرستی در آمریکا، این ها همه نشاندهنده اجرای دموکراسی به سبک آمریکایی است. به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، حزب جمهوری‌خواه آمریکا در نهایت موفق شد تا بعد از کسب ۶ کرسی لازم، […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: همه ساله شاهد کشته شدن افراد زیادی به وسیله سلاح های آمریکایی در جهان هستیم و همچنین تظاهرات زیادی برضد نژاد پرستی در آمریکا، این ها همه نشاندهنده اجرای دموکراسی به سبک آمریکایی است.

  آرای آمریکایی

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، حزب جمهوری‌خواه آمریکا در نهایت موفق شد تا بعد از کسب ۶ کرسی لازم، در انتخابات میاندوره‌ای کنترل سنا را از دست دموکرات‌ها بیرون درآورند.

  جمهوری‌خواهان با کسب ۵۲ کرسی سنا موفق شدند اکثریت سنا را به دست گیرند. این پیروزی با اعلام نتایج در کارولینای شمالی به دست آمد و در آن جا «تام تیلیس» موفق شد رقیب دموکرات خود را شکست دهد.

  نتایج حاکی از آن است که در مجلس نمایندگان آمریکا، جمهوری‌خواهان تاکنون ۲۲۶ کرسی و دموکرات‌ها ۱۳۹ کرسی در مجلس سنا جمهوری‌خواهان ۵۲ کرسی و دموکرات‌ها ۴۵ کرسی را به دست آورده‌اند.

  زمانی که ۶۰% آمریکایی ها از رای دادن سرباز می زنند می توان نتیجه گرفت که ما در یک جامعه دموکرات زندگی نمی کنیم. در حالی که بیلیونرهایی مثل برادران “کاچ” صدها میلیون دلار خرج می کنند تا مجلس سنای آمریکا را بخرند.به این شیوه نظام ” حکومت ثروتمندان ” می گویند تا دموکراسی ….

  این سخنانی بود که Bernie Sanders تنها چند ساعت پیش مطلبی تند را در صفحه اجتماعی خود به اشتراک گذاشت.

  سید ابوتراب موسوی

  حجت الاسلام و المسلمین سید ابوتراب موسوی، امام جمعه و جماعت شهر آبیک، در خصوص مطالب بالا به خبرنگار نگاه آبیک گفت: زمانی که ۶۰% آمریکایی ها از رای دادن سرباز می زنند می توان نتیجه گرفت که آن ها در یک جامعه دموکرات زندگی نمی کنند؛ این مطالبی است که خودشان آن را گفته اند و خودشان بهتر می دانند در چه جامعه ایی زندگی می کنند، اما این شیطان بزرگ یعنی آمریکا ایران را متهم می کند به عدم رعایت حقوق بشر و مردم ایران را تحریم می کنند و به خودشان اجازه می دهند به ایران بگویند که شما در کشورتان دموکراسی ندارید و آدم می کشید و باید تحریم شوید. اگر قرار باشد کسی به خاطر عدم رعایت حقوق بشر و کشتار مردم، کسی را تحریم کنید؛ باید اسرائیل این رژیم کودک کش را تحریم و مجازات کنید.

  امام جمعه و جماعت شهر آبیک، گفت: آن ها نه تنها اسرائیل را تحریم و مجازات نکردند، بلکه آمریکا از اسرائیل حمایت هم می کرد و گناه را بر گردن مردمان بیچاره فلسطین می انداخت و می گفتند: مقاومت تروریست است و اسرائیل دارد از حق خود دفاع می کند. این کشور می آید و حرف از دموکراسی و حقوق بشر می زند! دولت آمریکا بویی از دموکراسی نبرده است.

  سید جلال حسینی

  حجت الاسلام سید جلال حسینی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک نیز در این باره به خبرنگار نگاه آبیک گفت: وقتی دولتی به خود اجازه می دهد، به خاطر رنگ پوست یک نوجوان آمریکایی او را به قتل برساند، چگونه می تواند حرف از دموکراسی بزند، تمام افراد ساکن این شیطان بزرگ می دانند که دولتمردانشان دارند چه کار می کنند و به همین دلیل است که تظاهراتی برضد سیاست های اشتباه این کشور ظالم همیشه وجود دارد.

  رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ادامه داد: تظاهراتی که برای کشته شدن یک نوجوان سیاه پوست در فرگوسن آمریکا برگزار می شد؛ زخم قدیمی نژادپرستی در آمریکاست که دهان باز کرده است و همچنان ادامه دارد و هر روز جوانی به علت رنگ پوستش مورد آزار و اذیت قرار می گیرد. تبعیض هدفمند علیه سیاهپوستان در  آمریکا بوسیله پلیس و دستگاه قضایی این کشور و سرکوب اعتراضات مردم در پی تظاهرات ضد نژاد پرستی، نشان بارزی از نقض حقوق بشر رنگین پوستان در آمریکاست که سالانه اقدام به انتشار گزارشات متعددی از نقض حقوق بشر در کشورها و دولت های مستقل می کند.

  حجت الاسلام حسینی در پایان گفت: شرکت حداکثری مردم آمریکا در تظاهرات ضد دولتی و عدم حضور آن ها در پای صندق های رأی نشان دهنده این است که دموکراسی و حقوق بشر در آمریکا رعایت نمی شود.

  منصور خدایی

  سرهنگ دوم منصور خدایی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان آبیک، به خبرنگار نگاه آبیک گفت: ما همه ساله در مراسم ها و راهپیمایی های مختلف می بینیم که مردم ایران با حضور میلیونی خود، نشان داده اند که پشت کشور و دولت خود هستند و هیچ گاه رهبر خود راه تنها نمی گذارند، اما در کشوری مانند آمریکا که مردم همیشه با حضور حداکثری در تظاهرات ضد دولتی شرکت می کنند. و بی عدالتی در دستگاه قضایی را فریاد می زنند. از دولت می خواهند دست از آدم کشی و تبعیض نژادی بردارد.

  فرمانده نیروی انتظامی شهرستان آبیک ادامه داد: مردم در مراسمات و رأی گیری ها حضور پیدا نمی کنند، این ها همه نشان دهنده این است که مردم پشت دولت نیستند و این عدم حمایت مردم از دولت نشاندهنده این است که دموکراسی در این کشور رعایت نمی شود و مردم از دولت ناراضی هستند؛ کشوری مانند آمریکا هیچ گاه نباید به خود اجازه بدهد، به کشور و ملت بزرگ ایران بگویند، که حقوق بشر در ایران رعایت نمی شود. آمریکا باید کشور خود را درست کند و به مردم خود خدمت کنند و این هزینه هایی که برای کشتار مردم در سراسر دنیا هزینه می کنند، برای مردم و فقیرهای کشور خود خرج کنند، تا شاید کمی مردم آمریکا از این دولت راضی شوند.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  + 9 = هجده