گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۸/۱۴ - ۱۲:۰۰


  شهرها و روستاهای آبیک میزبان گروه های تعزیه

  نگاه آبیک: در دهه اول محرم در شهرستان آبیک در مرکز و توابع و بخش های آن بیش از ده گروه تعزیه با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان، اقدام به برپائی تعزیه نمودند . به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، این تعزیه ها در شهر آبیک، و روستاهای قشلاق، زیاران، آتانک، جزمه، صمغ آباد و […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: در دهه اول محرم در شهرستان آبیک در مرکز و توابع و بخش های آن بیش از ده گروه تعزیه با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان، اقدام به برپائی تعزیه نمودند .

  7 (1)

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، این تعزیه ها در شهر آبیک، و روستاهای قشلاق، زیاران، آتانک، جزمه، صمغ آباد و دیگر بخش ها و توابع شهرستان با حضور افراد انجمن تعزیه و حضور گرم مردم آن شهر و روستا به اجرا درآمد. این اجراها تا پایان ماه محرم ادامه داد.

   در زمان اجرای این تعزیه ها محمد علیمحمدی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آبیک با همراهی تنی چند از مسئولین و اعضای شورای اسلامی شهرستان از این مراسم بازدید به عمل آورند و از نزدیک در جریان برخی مشکلات این گروه های هنری و اسلامی قرار گرفتند.

  10

  در حاشیه این بازدید، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آبیک در مصاحبه ایی به خبرنگار نگاه آبیک گفت: تعزیه یکی از هنرهای اصیل ایرانی است که با فرهنگ اسلامی و عاشورایی آمیخته شده است و باید در این راه تمامی تلاش خود را انجام دهیم، تا بتوانیم به تلاش گران این عرصه کمک کنیم تا بتوانیم در نهادینه و حفظ کردن این فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی تمامی تلاش خود را انجام دهیم.

  رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آبیک، اظهار داشت: تعزیه هنری آئینی، دینی و اسلامی برای به تصویر درآوردن مصائب واقعه کربلا است که قدمتی دیرینه در تاریخ فرهنگ کهن کشور ما دارد. ترویج ارزش های دینی و اسلامی در جامعه امروزی را ضروری است و باید به آن توجه ویژه ایی کرد.  تعزیه قبل از ظهور تلویزیون و سینما به عنوان یک رسانه موثر عمل کرده است. شبیه خوانی به دلیل ارتباط نزدیک با مخاطب تاثیر بسیاری در انتقال ارزش ها و مفاهیم فرهنگ عاشورا دارد.

  شهرستان آبیک همواره به عنوان یکی از خاستگاه ها و مراکز مهم حفظ و نگهداری سینه به سینه تعزیه مطرح بوده و هست  و بر اساس برنامه ریزی های انجام شده در جهت اعتلا و پالایش این فرهنگ اصیل و غنی ایرانی و اسلامی و تعامل با مسئولین شهرستان انشاا… در آینده شاهد اقدامات خوبی در این زمینه خواهیم بود.

  17

  IMG_3094

  IMG_3536

  IMG_3539

  IMG_3543

  IMG_3553

  IMG_3555

  IMG_3558

  7

  IMG_3617

  14

  13

  11

  9

  3 (1)

  15

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  × نُه = 63