گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۸/۱۴ - ۱۳:۵۸


  رئیس جمهور در مقایسه فتنه گران با “حر” دچار مغالطه شده است/دیپلمات های ما درس ایستادگی را از امام حسین(ع) بیاموزند

  نگاه آبیک: کارشناس مسائل سیاسی اظهارداشت: دیپلمات ها ایران باید مانند مردم عزیزمان که در طول سال های بعد انقلاب در دفاع از آرمان های انقلاب و شهدا مردانه ایستادند روی خط قرمزها مقاومت کنند و درس ایستادگی را از امام معصوم خودشان فرا بگیرند. به گزارش نگاه آبیک به نقل از صبح قزوین ،حجت […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: کارشناس مسائل سیاسی اظهارداشت: دیپلمات ها ایران باید مانند مردم عزیزمان که در طول سال های بعد انقلاب در دفاع از آرمان های انقلاب و شهدا مردانه ایستادند روی خط قرمزها مقاومت کنند و درس ایستادگی را از امام معصوم خودشان فرا بگیرند.IMAGE634574186775937500_1

  به گزارش نگاه آبیک به نقل از صبح قزوین ،حجت الاسلام  مجتبی ذوالنوری با بیان اینکه کربلا درس ها و عبرت های فراوانی دارد که مهمترین آن مبارزه با استکبار است اظهار داشت: زیر بار ظلم و ستم نرفتن و ایستادگی در برابر زورگویی را باید نکته اصلی عملکرد خود در همه اقدامات قرار دهیم.

  وی افزود: ماهیت انقلاب اسلامی ایران ماهیت استکبارستیزی است چرا که تفکر دینی نسبت به استکبار ستیزی همان چیزی است که در آیات قرآن می خوانیم و همواره ایمان به خدا در مقابل کفر به طاغوت بیان می شود، فلسفه قیام حضرت سیدالشهدا و مهمترین عنصر آن مقابله با طاغوت است که می فرمایند تن به ذلت و خواری نمی دهم.

  کارشناس سیاسی کشور با بیان اینکه مهمترین پیام عاشورا توجه به مقوله امر به معروف و نهی از منکر است که بالاترین درجه آن پنجه در پنجه در انداختن با استکبار است اذعان داشت: ۱۳ آبان روز مبارزه با استکبار جهانی و تقارن آن با واقعه عاشورا نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی ایران، عزت خواهی و استکبار ستیزی عجین با فرهنگ عاشوراست.

  وی ادامه داد: امروز نظام سلطه درصدد است که با مخالفت با موضوع هسته ای ایران، تفرقه بین مسلمانان، کشتار مردم بی گناه عراق و سوریه بغض و کینه خود را نسبت به دنیای اسلام نشان دهد و فریاد ضد استکباری ملت ایران در ۱۳ آبان علیه تمام این زورگویی هاست. عزاداری امام چند جنبه دارد یکی از جنبه ها عاطفی است که بر مظلومیت اهل بیت گریه می کنیم یک بعد دیگر آن گریه بر شهید است که شرکت در حماسه آن شهید محسوب می شود.

  ذوالنور با بیان اینکه شرکت در راهپیمایی استکبار ستیزی ۱۳ آبان با حفظ فرهنگ عاشورایی تضعیف در عزاداری نیست بلکه استمرار راه اباعبدالله است ابراز داشت: راه امام حسین(ع) از ظلم ستیزی جدا نیست چرا که ایشان با مقابله در برابر استکبار ارزش های اسلامی را احیا کردند عاشورای حسینی و ۱۳ آبان کاملا منطبق با هم هستند و هیچ تضادی با هم ندارند.

  این تحلیلگر سیاسی گفت: عده ای می خواهند عزاداری امام در تاریخ ساکن بماند و  قیام سیدالشهدا با جریان استکباری امروز مقابل نشود، وقتی به ۱۳ آبان سال های گذشته نگاه می کنیم همواره بر یزیدیان زمان شعار داده ایم که در حقیقت همان خط عاشوراست و شعار امام که می فرمودند هیهات من الذله جامه عمل پوشیده شده است.

  وی افزود: وقتی در قضیه کربلا امام حسین(ع) قصد داشت از راه اصلی برود به ایشان پیشنهاد دادند که از مسیر فرعی برود تا دشمن او را تعقیب نکند؛ اما امام فرمود به خدا قسم مسیر اصلی را ترک نمی کنم هر چه رضای خدا باشد قبول خواهم کرد، همچنین در بحث بیعت گرفتن هم فرمود یزید و سپاهیانش مرا بین تن دادن به ذلت و پذیرفتن بیعت و کشته شدن با عزت قرار داده اند.

  این کارشناس سیاسی ادامه داد: امام حسین(ع) در مقابل بیعت کردن که آن را مساوی ذلت می داند مقاومت را که برابر شهید شدنشان است قبول می کند؛ یقینا اگر ایشان امروز حضور داشتند محور مقاومت علیه نظام سلطه و صهیونیست بود و مهمترین رویکرد ایشان آزادگی و ایستادگی بر مسیر حق بود و طبیعی است که همین روحیه باید در عرصه دیپلماسی کشور و در مقابله با دشمن حاکم باشد.

  وی با بیان اینکه نباید زورگویی غربی ها و اِعمال تحریم ها را بپذیریم زیرا هیچوقت این رویکردها پایانی ندارد اذعان داشت: وقتی مذاکرات هسته ای کشور ایران در محدوده ان پی تی و کاملا صلح آمیز است و این مسئله حق مسلم ماست اگر بدون هیچ حجت شرعی کوتاه بیاییم راه فشارهای بیشتری را باز خواهیم گذاشت و بعد موشک های بالستیک و امکانات دفاعی ما را به میان می کشند.

  ذوالنور تصریح کرد: دیپلمات ها ایران باید مانند مردم عزیزمان که در طول سال های بعد انقلاب در دفاع از آرمان های انقلاب و شهدا مردانه ایستادند روی خط قرمزها مقاومت کنند درس ایستادگی را از امام معصوم خودشان فرا بگیرندو ۱۳ آبان روز دانش آموز مظهر استکبار ستیزی است که خون عزیزان ما سنگ فرش مقابله با دشمنان شد تا این رشادت ها سرمشقی برای نوجوانان و جوانان ما در دوران دفاع مقدس شود.

  وی با اشاره به سخنان اخیر رئیس جمهور در زنجان یادآور شد: آقای روحانی تاکید کردند که باید از امام حسین(ع) درس بگیریم که ایشان با عمر سعد مذاکره کرد، باید به رییس جمهور گفت در حقیقت امام با عمر سعد مذاکره کرد اما آیا امام از خطوط قرمزش گذشت و فشار دشمنش را پذیرفت؟ امام روی اصول و ارزش های اسلامی خود ایستاد و از آرمان هایش عقب نشینی نکرد.

  این کارشناس سیاسی ابراز داشت: داستان توبه حضرت حر(ع) قابل مقایسه با عملکرد فتنه گران در کشورمان نیست، در قضیه توبه این صحابی امام، چکمه هایش را پر از خاک کرد و چشم هایش را به زمین دوخت و با حالت شرمساری نزد سیدالشهدا آمد و گفت آیا راه توبه برای من باز است و بعد توبه خود را با شهادت و فداکردن جانش در راه امامش امضا کرد.

  وی در ادامه اضافه کرد: از سران فتنه هنوز کسی توبه نکرده و اگر توبه ای صورت گرفته است این افراد کجا از رهبری و ملت ایران به دلیل آشوب هایی که به پا کردند عذرخواهی کرده اند؟ این افراد تا به امروز علیه فتنه گران و استکبار جهانی موضعی نگرفته اند و راه شان را از آنها جدا نکرده اند، منطق امام حسین(ع) به همین صورت بوده است و این تفکر غلط است که هر کس جرم و خطایی را مرتکب شد نادیده بگیریم.

  ذوالنور با بیان اینکه وقتی آثار توبه و اعلام پشیمانی نسبت به گذشته در فتنه گران وجود ندارد توبه ای صورت نگرفته است خاطرنشان کرد: اگر فتنه گران بیانیه بدهند و از پیشگاه ملت و رهبری و نظام عذرخواهی کنند قضیه متفاوت با حال حاضر خواهد بود آقای رئیس جمهور می خواهد آنها توبه نکرده مردم از خطایشان چشم پوشی کنند.

  وی در پایان تاکید کرد: این مسئله که فردی بدون اعلام پشیمانی و اعتراف به جرم و خطایش مورد بخشش قرار بگیرد در آموزه های دینی و شرعی ما جای ندارد و رییس جمهور در این مسئله دچار مغالطه شده است و این عملکرد صحیحی نیست که ملت را علیه مصالح نظام و شرع دچار تشویش کند، خوب نیست این رفتار تکرار شود و دکتر روحانی باید سنجیده تر صحبت کند.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  یک پاسخ به “رئیس جمهور در مقایسه فتنه گران با “حر” دچار مغالطه شده است/دیپلمات های ما درس ایستادگی را از امام حسین(ع) بیاموزند”

  1. jdcabmmgfdt گفت:

   qdJZvS prizrsdetvjj, [url=http://xclaklfzzvag.com/]xclaklfzzvag[/url], [link=http://wcugyexycwot.com/]wcugyexycwot[/link], http://ijwpaulqkfsu.com/

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  − شش = 1