گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۸/۱۴ - ۰۶:۰۹


  اعزام اولین گروه دانش آموزان آبیکی به سرزمین نور

  نگاه آبیک : فرمانده حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی آبیک گفت: امروز اولین کاروان راهیان نور در قالب اردوی دانش آموزی ویژه پسران به سوی سرزمین نور راهی شدند. به گزارش خبرنگار نگاه آبیک امروز صبح اولین کاروان راهیان سرزمین نور و معنویت در سطح مدارس شهرستان آبیک با اعزام یک گروه از دانش آموزان دوره متوسط پسر آغاز […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک : فرمانده حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی آبیک گفت: امروز اولین کاروان راهیان نور در قالب اردوی دانش آموزی ویژه پسران به سوی سرزمین نور راهی شدند.

  راهیان نور 4

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک امروز صبح اولین کاروان راهیان سرزمین نور و معنویت در سطح مدارس شهرستان آبیک با اعزام یک گروه از دانش آموزان دوره متوسط پسر آغاز شد.

  قرار بر این شده است که در سال تحصیلی جدید، تمامی دانش آموزان اعم از دختر و پسر دانش آموز این شهرستان در مقطع متوسطه دوم از سال اول تا چهارم در قالب اردوهای راهیان نور دانش آموزی به مناطق عملیاتی اعزام خواهند شد.

  راهیان نور ابزار و وسیله تربیتی مؤثری است که در آموزش و پرورش اجرایی شده است. راهیان نور را یک ابزار مهم تربیتی می دانیم که بر روی دانش آموزان سریع اثر می گذارد؛ با توجه به وضعیت فرهنگی خاصی که جامعه تحت عنوان جنگ نرم با آن مواجه است، راهیان نور از ابزارهای مقابله با هجمه های فرهنگی دشمن محسوب می شود.

  راهیان نور 3

  در سال های گذشته دانش آموزانی که به راهیان نور اعزام شدند در هنگام برگشت از این سفر، تحولات زیادی در روح و روان آنها ایجاد شده بود و این نشان خوبی برای آموزش و پرورش و نهاد تربیتی جامعه محسوب می شود تا همه با هم همت کنیم و به درستی به تربیت فرزندانمان بپردازیم.

  یکی از مهم ترین تأثیرات کاروان های راهیان نور بر روی دانش آموزان، آشنایی با فررهنگ ایثار و شهادت است. دانش آموزان با فرهنگ ایثار و شهادت را هدف اصلی سفرهای راهیان نور آشنا می شوند و همچنین دانش آموزان در جهت آشنایی وزنده نگه داشتن با رشادت ها و جانفشانی شهدای دوران دفاع مقدس به این مناطق اعزام می شوند  و با الگو برداری از اسوه‌های شهادت و فداکاری در راه حفظ ارزش‌های انقلاب اسلامی تلاش نمایند .

  گفتنی است این اردوها از سوی ستاد راهیان نور و با همکاری سپاه پاسداران و اداره آموزش و پرورش با یاری دیگر دستگاه ها انجام می شود. که هرساله در شهرستان آبیک با حضور گرم و پر شور مردم و دانش آموزان این شهر و روستاهای تابع همراه است.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  9 × هفت =