گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۸/۱۴ - ۰۶:۱۰


  راهیان نور سلاحی برای مقابله با جنگ نرم

  نگاه آبیک: مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک گفت: راهیان نور سلاحی است که ما برای مقابله با دشمن در جنگ نرم از آن بهره می بریم و بینش افراد را بالا می بریم. عباس علی زارعی فرمانده حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی شهرستان آبیک در گفتگو با خبرنگار نگاه آبیک از آغاز اردوهای راهیان نور دانش […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک گفت: راهیان نور سلاحی است که ما برای مقابله با دشمن در جنگ نرم از آن بهره می بریم و بینش افراد را بالا می بریم.

  راهیان نور 1

  عباس علی زارعی فرمانده حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی شهرستان آبیک در گفتگو با خبرنگار نگاه آبیک از آغاز اردوهای راهیان نور دانش آموزی در سطح مدارس این شهرستان خبر داد و گفت: در سال تحصیلی جدید، سعی داریم تمام دانش آموزان دختر و پسر دانش آموز این شهرستان در مقطع متوسطه دوم از سال اول تا چهارم در قالب اردوهای راهیان نور دانش آموزی به مناطق عملیاتی اعزام می شوند.

  فرمانده حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی شهرستان آبیک اردوهای دانش آموزی را بسیار تأثیرگذار و معنوی توصیف و گفت: در سال های گذشته شاهد بودیم که این اردوهای راهیان نور تاثیر بسیار فراوانی بر دانش آموزان داشته که انعکاس آن را در رفتار و تغییر حجاب و ظاهر و همچنین دست نوشته های آن ها می توان مشاهده کرد.

  وی در پاسخ به سوال خبرنگار نگاه آبیک ، مبنی بر این که، آیا این کاروان ها می تواند در جنگ نرم مقابل دشمن یک سلاح خوب به حساب بیاید؛ افزود: بله؛ این کاروان ها در بین دانش آموزان از جایگاه ویژه ایی برخوردار است و من بسیاری از دانش  آموزان را دیده ام که وقتی از این مناطق بازدید می کنند و می شنوند از راویان که چه شهدا، رزمندگان و جانبازان، چه زحماتی برای نگه داشتن این مرز و بوم کشیده اند، شکه می شوند و سعی می کنند، اشتباهات گذشته خود را جبران کنند.

  نگاه آبیک : این اردوها چند روز طول می کشد و دانش آموزان در این سفر معنوی از چه مناطقی بازدید می کنند؟

  فرمانده حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی شهرستان آبیک: این اردوی ۵ روزه، با حضور در جوار شهدای انقلاب و دفاع مقدس آبیک به سمت سرزمین نور راهی می شوند و در راه از بسیاری از مناطق عملیاتی جنوب مانند، طلائیه، شلمچه و سایر مناطق جنگی دیدن خواهند کرد.

  نگاه آبیک : آیا روحانی و مبلغ نیز با این کاروان راهی خواهند شد؟

  فرمانده حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی شهرستان آبیک: بله؛ یک روحانی و یک راوی برای هر اتوبوس در نظر گرفته شده است، راویان در سراسر مسیر دانش آموزان را با مناطق و حوادثی که در آن جا اتفاق افتاده است، آشنا می کنند و خاطرات رزمندگان را برای دانش آموزان بازگو می کنند.

  نگاه آبیک: این حرکت فرهنگی و معنوی شما چقدر می تواند در نهادینه کردن، فرهنگ ایثار و شهادت تأثیر داشته باشد؟

  فرمانده حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی شهرستان آبیک: اینگونه سفرها تأثیر بسیار زیادی بر روی دانش آموزان دارد زیرا دانش آموزان از نزدیک با تمام گفته ها و شنیده ها مواجه می شوند، و می توانند ببیند که رزمندگان چه ایثارگر و رشادتی داشته اند و چگونه با دست های خالی دشمن را از مرزهای کشورشان بیرون کردند. رزمندگان با نیروی ایمان و اراده و مهمتر از همه توکل به خدا بر دشمنان اسلام پیروز شدند.

  در همین رابطه مهرداد یحیایی، مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک به خبرنگار نگاه آبیک  گفت: یکی از واجبات آموزش، پرورش دانش آموزان است و اداره آموزش و پرورش تمام تلاش خود را می کند که به همراه علم آموزی به دانش آموزان، کمک کند تا دانش آموزان از لحاظ دینی و اعتقادی نیز ساخته شوند و با الگوگیری از امام شهید که و دهه محرم، بتوانند فردی تأثیرگذار برای دین و جامعه خود باشند.

  یحیایی مدیر آموزش و پرورش شهرستان آبیک

  نگاه آبیک : برنامه شما برای دانش آموزان بعد از بازگشت از این سفرهای معنوی چیست؟

  مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک: ما برای این دانش آموزان برنامه ویژه ایی داریم، و اولین برنامه اعزام آن ها به کاروان های راهیان نور بود و بعد از بازگشت این گروه از دانش آموزان کلاس ها و کارگاه های ویژه ایی برای آن ها برپا می کنیم . آن ها در این کارگاه ها با جنگ نرم و راه های مقابله با آن آشنا می شوند.

  یحیایی در پایان گفت: امیدوارم دانش آموزانی که از این سفر معنوی باز می گردند، بتوانند مبلغان خوبی بشوند و بتوانند رشادت های رزمندگان ۸ سال دفاع مقدس را به نسل سوم انقلاب انتقال بدهیم. نمی خواهیم بین نسل های جدید و قدیم انقلاب فاصله و جدایی اتفاق بیفتد، دشمن تمام عزم خود را جمع کرده تا شکافی بین نسل جدید انقلاب و نسل قدیم انقلاب به وجود بیاورد و کاری کند تا فرهنگ ایثار و شهادت در نسل جدید از بین برود؛ دشمن سعی می کند، با ماهواره، شبکه های اجتماعی و سایر ابزار، این شکاف را ایجاد کند، اما نمی داند که ما شیعه علی (ع) هستیم و نمی گذاریم دشمنان اسلام، در ما رخنه کنند و بخواهند دین، ایمان و عزتمان را از ما بگیرند.

  گفتنی است این اردوها از سوی ستاد راهیان نور و با همکاری سپاه پاسداران و اداره آموزش و پرورش با یاری دیگر دستگاه ها انجام می شود. که هرساله در شهرستان آبیک با حضور گرم و پر شور مردم و دانش آموزان این شهر و روستاهای تابع همراه است.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  6 − = یک