گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۸/۱۰ - ۱۹:۳۱


  عزای امام حسین صبر و تحمل را افزایش می‌دهد

  نگاه آبیک: اهل‌بیت معصومین(ع) با وجود تمام مشکلات و سختی‌های زندگی هیچ‌گاه خسته و بی تاب نشده و همواره در عبودیت خداوند و خدمت به اسلام پایدار ماندند. به گزارش نگاه آبیک به نقل از  جام نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین حسین انصاریان، واعظ و خطیب برجسته، در مراسم عزاداری و سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: اهل‌بیت معصومین(ع) با وجود تمام مشکلات و سختی‌های زندگی هیچ‌گاه خسته و بی تاب نشده و همواره در عبودیت خداوند و خدمت به اسلام پایدار ماندند.

  IMG18405651

  به گزارش نگاه آبیک به نقل از  جام نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین حسین انصاریان، واعظ و خطیب برجسته، در مراسم عزاداری و سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) که در حسینیه همدانی‌های تهران برگزار شد، به موضوع «کیستم و چیستم» پرداخت و گفت: پروردگار متعال در روز قیامت اجر عظیمی برای گریه کن‌های عزای اباعبدالله(ع) در نظر گرفته است و کسی که به این موضوع باور داشته باشد، صبر و تحملش در برابر مصائب بیشتر خواهد شد.

  استاد تفسیر حوزه علمیه قم اظهار داشت: اهل‌بیت معصومین(ع) با وجود تمام مشکلات و سختی‌های زندگی هیچ‌گاه خسته و بی تاب نشده و همواره در عبودیت خداوند و خدمت به اسلام پایدار ماندند.

  وی با بیان این‌که دنیا مزرعه پرمحصولی برای آخرت است، تصریح کرد: علمای وارسته با تمام مصائبی که برایشان ایجاد می‌شد، هیچ‌گاه درخواست مرگ نمی‌کردند چراکه به روشنی می‌دانستند، هیچ مزرعه‌ای برای کشت جهت درو کردن در قیامت، آبادتر از این دنیا نیست.

  حجت‌الاسلام والمسلمین انصاریان تصریح کرد: برخی از دانه‌هایی که انسان در کشت‌زار دنیا می‌کارد، برابر همان دانه‌ها در آخرت برداشت می‌شود و برخی دانه‌ها ده‌ها و صدها برابر محصول می‌دهد؛ آن‌هایی که این حقیقت را باور داشتند، بر مصائب، مشکلات و ظلم‌ها صبر کرده و به آسودگی به زندگی خود ادامه می‌دادند.

  وی با بیان این‌که هیچ‌کس در این دنیا آسوده از سختی نیست، خاطرنشان کرد: پروردگار متعال در قرآن کریم فرموده است، پیر و جوان مردم دنیا به دنبال چیزی می‌گردند که من به هیچ وجه آن را خلق نکرده‌ام و آن آسایش مطلق است.

  این واعظ برجسته با بیان این‌که عالم آخرت عالم کمال است، عنوان داشت: اهل‌بیت(ع) و پیامبران الهی باور داشتند به این‌که آسایش مطلق خلق نشده است؛ از همین‌رو همواره به فکر کشت محصول آخرت بودند.

  وی با توجه به آیه‌ای از قرآن کریم ابراز کرد: یعقوب همواره حزن و مصائبش را تنها به سوی خدا شکوه برده و آن‌ها را برای هیچ کس نقل نمی‌کرد؛ این امر نشانه باور داشتن یعقوب به مصائب طبیعی دنیا و مزرعه بودن این عالم برای آخرت است.

  حجت‌الاسلام والمسلمین انصاریان اظهار داشت: باور به این‌که دنیا مکان آسایش نیست و نیز این‌که هر تحمل سختی و مشکلی در دنیا اجرت و پاسخی دارد، می‌تواند انسان را در تمام مشکلات یاری کرده و وی را به موفقیت برساند.

  وی با بیان این‌که یعقوب می‌گفت لذتم این است که پروردگار متعال تنها یار عالم است، تأکید کرد: بر اساس آموزه‌های اسلامی، هر رنجی که مؤمن تحمل می‌کند، گناهی از وی پاک می‌شود و در صورت عدم وجود گناه در پرونده آخرتی، اجر فراوانی می‌برد.

  خطیب حوزه‌های علمیه با بیان این‌که انسان تنها در همین دنیا مهلت توبه از گناه، صبر بر مصائب و انجام ثواب دارد، ‌گفت: دهقانی که ده‌ها هکتار مزرعه برای کشت محصول آماده کرده است، اگر مصیبتی هم برایش رخ دهد، از انجام و ادامه کشت و کار صرف نظر نکرده و بر تمام مصائب صبر پیشه می‌کند.

  وی با توجه به آیه «وَ مَنْ أَحْیَاهَا فَکَأَنَّمَا أَحْیَا النَّاسَ جَمِیعًا» تصریح کرد: اگر مؤمن یک نفر را به راه حق هدایت می‌کند، ثوابی برابر با هدایت تمامی انسان‌ها نصیبش می‌شود.

  حجت‌الاسلام والمسلمین انصاریان در پایان گفت: هزینه کردن برای حضرت اباعبدالله(ع) دارای ثواب و منزلت بسیاری است که خدای متعال چندین سال پیش از تولد حضرت امام حسین(ع) آن را تعیین کرده است.

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  سه × = 27