گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۸/۱۰ - ۱۰:۱۷


  هدف اصلی پدافند غیرعامل و حفظ و نگهداری منابع ملی است

  نگاه آبیک: مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک در آغاز رزمایش پدافند غیرعامل که به صورت نمادین در هنرستان فنی و حرفه‌ای شهدای شهر آبیک، اظهار داشت: پدافند غیرعامل یکی از مهمترین اهدافش حفظ و نگهداری از منابع ملی است. به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، رزمایش پدافند غیرعامل صبح امروز با حضور مهرداد یحیایی مدیر […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک در آغاز رزمایش پدافند غیرعامل که به صورت نمادین در هنرستان فنی و حرفه‌ای شهدای شهر آبیک، اظهار داشت: پدافند غیرعامل یکی از مهمترین اهدافش حفظ و نگهداری از منابع ملی است.

  IMG_3436

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، رزمایش پدافند غیرعامل صبح امروز با حضور مهرداد یحیایی مدیر آموزش و پرورش شهرستان آبیک، محمدعلی محمدی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آبیک، شریف شهبازی جانشین فرمانده سپاه ناحیه امام صادق (ع) شهرستان آبیک، عباس‌علی زارعی فرمانده حوزه مقاومت بسیج دانش‌آموزی شهید فهمیده و اعضای شورای اسلامی شهر آبیک و دیگر مسئولان در هنرستان فنی و حرفه‌ای شهدای شهر آبیک برگزار شد.

  مهرداد یحیایی، مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان آبیک اظهار کرد: دانش آموزان از روش های مختلف با پدافند غیرعامل آشنا می شوند و می توانند متناسب با رشد خود در صحنه های مختلف اجتماعی و فردی در شهر و کشور عضوی مؤثر بوده و به موقع در این خصوص عمل کنند.IMG_3440

  مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک با  اشاره به لزوم فرهنگ سازی در زمینه پدافند غیر عامل، ابراز کرد: آموزش و پرورش و رسانه ها نقش مهمی در زمینه اطلاع رسانی در زمینه پدافند غیر عامل در جامعه دارند. هر اندازه میزان آشنایی دانش آموزان و خانواده ها در زمینه پدافند غیر عامل افزایش یابد میزان خطر نیز کاهش می یابد، بنابراین باید توسعه زیرساخت‌های اولیه نیز برای مدیریت پدافند غیر عامل مورد توجه بیشتر قرار بگیرد.IMG_3432

  یحیایی ادامه داد: پدافند غیرعامل یکی از ضرورت های زندگی امروز جامعه انسانی به ویژه برای دانش آموزان است، زیرا پدافند یک اصل دائمی برای هر کشوری است و محدود به زمان خاصی نبوده و تمام کشورهای دنیا هم در این حوزه مشغول کار و سرمایه گذاری هستند. دانش‌آموزان باید در کنار آموزش دروس باید با اهداف پدافند غیر‌عامل که برای نجات همنوع در زمان خطر لازم است، آگاه کافی داشته باشند.

  IMG_3442

  این مسئول خاطرنشان کرد: دشمن در جنگ امروز لباس خود را عوض کرده است و دیگر با لباس رزم به میدان نیامده و از ابزارهای به روز استفاده می کند، دشمن ماهواره را وارد خانه ها کرده است و از طریق این عامل بیگانه، دین، غیرت و عفت را از ما می گیرد. شرایط کنونی کمتر از جنگ دفاع ۸ ساله نیست. دانش آموزان باید در این جنگ سربلد بیرون بیایند و نگذارند، خون شهدا پایمال شود.

  IMG_3438

  وی به وضعیت و شرایط خاص جغرافیایی و سیاسی کشور جمهوری اسلامی و جایگاه ویژه آن در منطقه و حتی جهان اشاره کرد و افزود: در شرایطی که انواع تهدیدها و طمع ورزی های روزافزون دشمنان علیه نظام وجود دارد، دفاع غیرعامل نیز بهترین پشتوانه و مناسب ترین شیوه در کاهش این گونه خطرات و آسیب پذیری ها محسوب می شود.

  گفتنی است؛ در این رزمایش در سه نقطه آتش فرضی روشن شد و با به صدا درآمدن آژیر خطر مأموران آتش نشانی به همراه دانش آموزان برای کنترل و خاموش کردن آتش به صحنه آمدند و یک دستگاه خودروی هلال‌احمر و یک دستگاه آمبولانس در محل حادثه آتش حاضر شدند و مصدومان حادثه‌دیده را به سمت چادر هلال‌ احمر هدایت کردند. و به یکی از افراد که صدمه اش بیشتر بود، احیای قلب و نفس مصنوعی به او داده شد.

  این رزمایش با همکاری اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک، سپاه ناحیه امام صادق (ع) شهرستان آبیک، آتش نشانی شهرداری، جمعیت هلال‌احمر شهرستان آبیک و همچنین شبکه بهداشت و درمان این شهرستان برگزار شد.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  − هفت = 1