گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۸/۱۰ - ۰۸:۴۲


  برپایی صبحگاه مشترک دانش آموزان بسیجی در آبیک برگزار شد

  نگاه آبیک: صبح امروز مراسم صبحگاه مشترک دانش آموزان پوینده و پیشگام بسیجی در گلزار شهدا برگزار شد. به گزارش خبرنگار نگاه آبیک؛ صبح امروز مراسم صبحگاه مشترک دانش آموزان پوینده و پیشگام بسیجی با همت بسیج دانش آموزی و آموزش و پرورش شهرستان آبیک، در گلزار شهدای شهر آبیک برگزار شد. در این مراسم […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: صبح امروز مراسم صبحگاه مشترک دانش آموزان پوینده و پیشگام بسیجی در گلزار شهدا برگزار شد.

  IMG_3369

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک؛ صبح امروز مراسم صبحگاه مشترک دانش آموزان پوینده و پیشگام بسیجی با همت بسیج دانش آموزی و آموزش و پرورش شهرستان آبیک، در گلزار شهدای شهر آبیک برگزار شد.

  در این مراسم که با قرائت سرود ملی آغاز شد، در ادامه یکی از دانش آموزان پوینده و پیشگام بسیجی، با اشاره به هفته بسیج دانش آموزی گفت: هدف از برگزاری برنامه های هفته بسیج دانش آموزی توسعه و تعمیق تفکر بسیجی است. ما باید با تکیه بر ایمان به خدا، ولایت مداری و دین داری تمامی تلاش خود را در عرصه امروز و در جنگ نرم انجام بدهیم.

  در ادامه مراسم صبحگاه مشترک دانش‌آموزان پوینده و پیشگاه شهرستان آبیک در گلزار شهدای شهر آبیک ، مهرداد یحیایی، مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک، اظهار داشت: امروز دشمنان دیگر مانند سابق نیستند که در یک شکل و در یک جبهه به جنگ بیاید؛ آن ها به روز شده اند و دشمنی خود را در قالب ابزار دوست‌داشتنی مختلف اقدامات دشمنانه خود را بر علیه ما می کنند، در گذشته مواد مخدر به یک شکل خاص بود و همه می دانستند چه مضراتی دارد، اما امروز به  اشکل های مختلف مواد مخدر را روانه جامعه می کنند و دانش آموزان را گرفتار می کنند. دانش‌آموزان ارتباط  خود را با معلمان، روحانیان، فرهیختگان و بزرگان تقویت کنند و از آنان در زمینه‌های مختلف کمک بگیرند.

  مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک،  افزود: رهبر معظم انقلاب که با توصیه های خود رما را از خطرها پیشاپیش آگاه می کنند؛ همه باید از هشدارهای منویات مقام معظم رهبری که پیش از خطر اعلام می‌کنند، توجه کرده و آویزه گوشمان قرار دهیم.

  یحیایی  ادامه داد: امروزه دیگر دانش آموزان بسیجی ما در یک جبهه نمی جنگند، دانش‌آموزان بسیجی باید علاه بر ولایت‌پذیر بودن، شجاع و به روز باشند و با شناخت دشمن به جنگ با او می پردازند، باید در درس و علم آموزی نیز تمامی تلاش خود را بکنند و اطلاعات خود را به روز کنند.

  وی به هدف تشکیل بسیج دانش آموزی اشاره کرد و تأکید کرد: بسیج دانش آموزی که یکی از دستاوردهای انقلاب است و از دل مردم منشأ پیدا کرده است، هدف از تشکیل بسیج دانش‌آموزی، شکل‌گیری ارتش ۲۰ میلیونی، دانش‌آموزان نخبه، با ایمان، ولایت‌پذیر، شجاع و مشارکت‌جو است تا در زمان نیاز به آنان از وجود آنان در میادین مختلف استفاده شود.

  یحیایی دهه محرم را  یادآور یاد و نام امام حسین (ع) و یاران باوفایش ذکر و خاطر نشان کرد: همه باید از معلم بزرگ  یعنی امام حسین (ع) درس بگیریم و سیره این حضرت را چراغ راه زندگی قرار دهیم.

  این مسئول با اشاره به وجه غالب عاشورا آزادگی است، بیان کرد:  درست است که گریه برای سیدالشهدا و اهل بیت و یارانش از بزرگترین کارهای نیک است اما وجه غالب عاشورا درد و رنج و غم و اندوه نیست بلکه عزت، آزادگی، سرافرازی، زیبایی و شجاعت است و پیام اصلی عاشورا عزت و آزادگی است  که امام حسین (ع) بر آن اشاره داشته است.

  مدیر اداره آموزش و پرورش در پایان با اشاره به هدف اصلی امام حسسین (ع) در این جنگ اضافه کرد: امام حسین (ع) برای اصلاح امت جد خود، اقامه نماز و احیای امر به معروف و نهی از منکر قیام کرد. و این را باید بدانید که سلام بر امام حسین (ع) بر لعنت بر یزید مقدم است و اگر هر کدام نباشد دیگری معنایی نخواهد داشت.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  + 7 = نُه