گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۷/۸ - ۱۲:۱۵


  نماینده ولی فقیه در آبیک:
  شهادت سرداران وحدت بین نیروهای مسلح را به نمایش گذاشت

  نگاه آبیک: پس از پایان موفقیت‏ آمیز عملیات ثامن‏ الائمه، پنج تن از فرماندهان دفاع مقدس یعنی سرلشکر ولی ‏ا… فلاحی (جانشین ستاد مشترک ارتش)، سرتیپ موسی نامجو(نماینده امام در شورای عالی دفاع)، سرتیپ جواد فکوری (فرمانده نیروی هوایی ارتش)، یوسف کلاهدوز(قائم مقام سپاه) و محمدعلی جهان‏ آرا (فرمانده سپاه خرمشهر)، جهت تقدیم گزارش به […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: پس از پایان موفقیت‏ آمیز عملیات ثامن‏ الائمه، پنج تن از فرماندهان دفاع مقدس یعنی سرلشکر ولی ‏ا… فلاحی (جانشین ستاد مشترک ارتش)، سرتیپ موسی نامجو(نماینده امام در شورای عالی دفاع)، سرتیپ جواد فکوری (فرمانده نیروی هوایی ارتش)، یوسف کلاهدوز(قائم مقام سپاه) و محمدعلی جهان‏ آرا (فرمانده سپاه خرمشهر)، جهت تقدیم گزارش به امام (ره) با یک هواپیمای سی ۱۳۰ عازم تهران شدند.

  سید ابوتراب موسوی

  این هواپیما حامل ۴۰ سرنشین، ۲۷ مجروح و ۳۲ تن از شهدای عملیات ثامن الائمه بود که در ۳۰ کیلومتری فرودگاه مهرآباد دچار سانحه شد و سرنشینان آن از جمله این پنج فرمانده به شهادت رسیدند.

  حجت الاسلام سید ابوتراب موسوی نماینده ولی فقیه در آبیک با یادآوری و گرامیداشت شهادت سرداران رشید اسلام شهیدان فلاحی، فکوری، نامجو، کلاهدوز و جهان آرا ادامه داد: رژه نیروهای مسلح در اولین روز هفته دفاع مقدس با به نمایش گذاشتن حجم وسیعی از موشک‌های تولیدی داخل و رونمایی از نخستین پهباد جنگنده و اجرای برنامه‌های فرهنگی و سیاسی و مذهبی متعدد در جای جای میهن اسلامی که از برکات خون های پاک شهدا و هشت سال دفاع مقدس می‌باشد، نکته مورد توجه دیگر است.

  حجت الاسلام موسوی با اشاره به ثمرات شهادت این فرمانده هان جنگی در سانحه هوایی گفت: شهادت این سرداران وحدت بین نیروهای مسلح یعنی سپاه، ارتش، وزارت دفاع و ستاد مشترک را به نمایش گذاشته است.

  وی افزود:‌ قطعاً آن ها راهی را پیمودند که راه اولیا و صلحا بوده است. و خداوند نسبت به تمام امور آگاه تر از انسان است و مصلحت در این بوده که با شهادت این فرمانده هان انقلاب اسلامی در یادها جاودان بماند.

  حجت الاسلام موسوی در ادامه گفت: هیچ عملی بالاتر از شهادت نیست و شهدا بالاترین گوهر وجودی خود را در راه خدا دادند و با شهادت خودشان ایران را نجات دادند و با خون خود انقلاب را بیمه کردند.

  نماینده ولی فقیه در آبیک با حدیث مبارکه « هر کس نسبت به وظیفه اش نسبت به مسلمانان که به آن ها سپرده شده است، احساس مسئولیت کند و به خوبی آن را انجام دهد؛ خداوند به او مباهات می کند.» اظهار داشت: شهدا و جانبازان از جمله این فرماندهان جنگی وظیفه خود را نسبت به اسلام و مسلمین به خوبی انجام داده اند و خداوند به آن ها مباهات می دهد.

  موسوی‌ موینی بیان کرد: رزمندگان اسلام با ایستادگی، استقامت، صبر و تحمل در برابر مشکلات، نیت خالص و جهاد در راه خدا، توکل به خدا و توسل به اهل‌ بیت (ع) در جنگ تحمیلی حضور یافتند و در برابر دشمنان مبارزه کردند.

  5فرمانده

  نماینده ولی فقیه در آبیک اظهار کرد: ایران با داشتن کمترین امکانات نظامی در برابر عراق که با حمایت شدن همه کشورهای جهان به پیشرفته‌ ترین سلاح‌های نظامی مجهز بود، توانست در این جنگ ناعادلانه دشمنان را به زانو درآورد. زیرا ایران مجهز به سلاح ایمان و توکل بود و شهادت را افتخاری برای خود می دانستند.

  وی افزود: شهدا و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس با دفاع از میهن و ارزش‌های دین اسلام توانستند با رسیدن به پیروزی در برابر دشمنان، درس مقاومت و آزادگی را به همه کشورهای جهان بدهند.

  حجت الاسلام موسوی‌ همدلی مردم با رزمندگان و جهاد در راه خدا در دفاع از دین اسلام را رمز پیروزی جنگ تحمیلی عنوان و بیان کرد: با گذشت بیش از چند دههه از آغاز این انقلاب  ما به برکت رشادت‌ها و جان‌ فشانی‌های رزمندگان در آرامش زندگی می‌کنیم.

  امام جمعه آبیک افزود: امروز به برکت خون شهدا امنیت و اقتدار کشور ما هر روز نسبت به گذشته افزایش می‌ یابد و آینده سازان  کشور ما در عرصه‌ های مختلف مانند نظامی، علمی، اقتصادی و فرهنگی به موفقیت‌های بی‌ شماری می‌ رسند. و این ها همه به لطف خون شهدای گرانقدرمان است. باید پاسدار خون این عزیزان باشیم.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  6 + شش =