گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۷/۸ - ۱۱:۱۷


  دانش آموزان آبیکی پایبند عهد خود با شهدا

  نگاه آبیک: دانش آموزان آبیکی با وجود گذشت بیش از چند دهه از جنگ تحمیلی خود را پایبند به اهداف شهدا می دانند. به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، دانش آموزان آبیکی صبح امروز با حضور در مزار شهدای گمنام شهرستان آبیک، علاوه بر تجدید دیدار بااین شهدا بر پایبندی خود بر سر پیمان خود با […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: دانش آموزان آبیکی با وجود گذشت بیش از چند دهه از جنگ تحمیلی خود را پایبند به اهداف شهدا می دانند.


  شهدای گمنام

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، دانش آموزان آبیکی صبح امروز با حضور در مزار شهدای گمنام شهرستان آبیک، علاوه بر تجدید دیدار بااین شهدا بر پایبندی خود بر سر پیمان خود با شهدا تأکید کردند.

  عاطفه نوری یکی از دانش آموزان حضور یافته در این مزار شهدا دلیل حضور خود  را در این مکان این گونه بیان کرد:  من آمده ام تا به شهدا و امام راحل قول بدهم که تمام تلاش خود را برای پیشرفت انقلاب و اسلام خواهم کرد و رهبر را تنها نخواهم گذاشت و تمام تلاشم را می کنم تا خواسته های رهبرم در خصوص جهاد فرهنگی و جهاد اقتصادی برآورده شود.

  این دانش آموز دبیرستانی ادامه داد: شهدا برای راحتی اموز ما جان خود را فدا کرده اند و ما نباید بگذاریم خون آن ها پایمال شود و اهداف آن ها فراموش شود،  آن ها هم دوست داشتند الان زندگی کنند و کنار خانواده های خود باشند ولی بخاطر آرامش و امنیت ما از آرزوهای خود گذشتند و جان خود را فدای زنده نگه داشتن انقلاب کردند و من به آن ها قول می دهم نمی گذارم یاد و اهداف بزذگ آن ها به فراموشی سپرده شود.

  دختری دیگر که بر سر مزار این شهدا نشسته بود و داشت زیر لب چیزی می گفت، نزدیکش شدم و از او دلیل آمدنش به این جا را جویا شدم وی اظهار کرد: من تمام آرزوم این است که بتوانم زحمات شهدا و جانبازان و رزمندگان را جبران کنم، می خواهم درسم را طوری بخوانم که بتوانم به ایران اسلامی کمک کنم تا در حوزه های علمی و فناوری پیشرفت زیادی بکند و دیگر نیازمند کشورهای بیگانه و دشمنان نباشیم و آن ها نتوانند با تحریم ها به ملت همیشه در صحنه ایران فشار بیاورند، البته مردم ایران از آن دسته ملت هایی نیستند که با کوچک ترین فشار پشت رهبر و انقلاب را خالی کنند، ما در هر شرایطی پشت امام و انقلاب و خون شهدایمان هستیم.

  صدیق انوری مدیر مدرسه سمائیان که با دانش آموزان این دبیرستان به همراه تعدادی از معلمین بر سر مزار شهدای گمنام این شهرستان آمده بودند به خبر نگار نگاه آبیک گفت: با توجه به تهدید ها و چالش هایی که هم اینک در دنیا وجود دارد باید با تمام توان از دستاوردهای انقلاب اسلامی دفاع کنیم و به به اصول، آزمان ها و ارزش هایی که امام (ره) و شهدا همواره به آنها تاکید داشتند همچنان پایبند و وفادار بمانیم .

  شهدای گمنام

  وی بیان کرد:همان گونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند باید بنیه علمی خود را در همه عرصه ها توام با تعهد به انقلاب اسلامی تقویت کنیم و هوشیار باشیم که تخصص بدون تعهد در مسیر شیطان قرار می گیرد.

  خانم یزدانفر یکی از معلمین این دبیرستان نیز گفت:  اکنون نوبت ما و شما دانش‌آموزان است که راه ۳۶ هزار شهید دانش‌آموز را ادامه دهیم و ادامه دادن راه شهدا هم با تحصیل علم و هم تقویت اعتقادات مذهبی و ساختن کشور است.

  وی ادامه داد: امروز نبرد ما مقابله با جنگ نرم دشمن است و بدون تردید پیروزی در این نبرد نیازمند تقوی ، تقویت باورهای دینی و بصیرت است.

  یزدانفر در پایان مصاحبه با خبرنگار نگاه آبیک گفت: امروز به برکت خون های مطهر شهدا ، جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین اللملی از جایگاه رفیعی برخوردار و به عنوان یک قطب برتر شناخته شده است.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  4 + سه =