گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۷/۷ - ۱۳:۳۰


  ۲۰۰ مسئول بسیج دانشجویی دعای عرفه را در یادمان شهدای سومار برگزار می‌کنند

  نگاه آبیک: مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان تهران از برگزاری دعای عرفه در مناطق عملیات غرب کشور دهم تا سیزدهم مهر در یادمان شهدای سومار با حضور بیش از ۲۰۰ نفر از مسئولین بسیج دانشجویی خبرداد. به گزارش نگاه آبیک به نقل از خبرنگاران، مجید درویش مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان تهران صبح امروز در […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان تهران از برگزاری دعای عرفه در مناطق عملیات غرب کشور دهم تا سیزدهم مهر در یادمان شهدای سومار با حضور بیش از ۲۰۰ نفر از مسئولین بسیج دانشجویی خبرداد.2630648_333

  به گزارش نگاه آبیک به نقل از خبرنگاران، مجید درویش مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان تهران صبح امروز در نشست خبری پیرامون مسائل مختلف کشور و هم چنین برنامه‌های بسیج دانشجویی دانشگاه تهران در سال تحصیلی جدید، ضمن گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس گفت: دفاع مقدس ما سراسر عزت و غرور بود و ما امروز به برکت همین جانبازی‌ها و رشادت‌ها سرمان را در جهان بالا گرفته و حرفی را برای گفتن داریم.

  درویش با بیان اینکه عدول از آرمان‌های شهدا خیانت به خون این عزیزان است، اظهارداشت: فرقی نمی‌کند که این کار توسط مسئولی صورت بگیرد یا فرد عادی جامعه، ما این شهیدان را برای حفظ عزتمان تقدیم وطن کردیم تا به قول امام عزیز زیر یوق ابرقدرت‌های شرق و غرب قرار نگیریم.

  مسئول بسیج دانشگاه‌های استان تهران با بیان این که مشکل غرب و آمریکا با جمهوری اسلامی مسئله هسته‌ای و نظامی نیست اظهار داشت: اینان با اصل وجودی ما و تفکرات اسلامی‌مان مشکل دارند و ما شاهدیم که اساسا استکبار با اسلام ناب محمدی در چالش بوده و هیچ گاه با هم جمع نشدند.

  درویش با اشاره به دیدار رئیس‌جمهور کشورمان با نخست وزیر انگلیس افزود: ما شاهد بودیم که کامرون در سازمان ملل اتهاماتی را گستاخانه و بی‌شرمانه به ملت شریف ایران وارد می‌کرد.

  وی ادامه داد: اتهام حمایت از تروریسم نسبت به ایران فرافکنی است غربی‌هاست. اقدام این کشورها برای مبارزه با تروریسم فرار به جلو است. چطور انگلیس می‌تواند ادعای مبارزه با تروریسم را داشته باشد در حالی که دستشان هنوز به خون مردم غزه آغشته است.

  درویش درباره طرح اتهام کامرون مبنی بر رفتارهای نادرست با شهروندان ایرانی در کشور ، تصریح کرد: این حرف‌ها مبتنی بر عدم شناخت کامرون از ملت شریف ایران و انقلاب اسلامی و رابطه این دو با هم است. چرا که انقلاب ما برخواسته از همین مردم است و چه طور می‌شود مردمی که برای این انقلاب و نظام شهید داده‌اند از آن دست بردارند.

  مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تهران خطاب به روحانی گفت: ما از ایشان می‌خواهیم همچنان که در مجمع عمومی سازمان ملل مواضع عزتمدانه‌ای اتخاذ کردند،‌ هر چه سریع‌تر پاسخی شایسته و در خور ملت ایران به اظهارات گستاخانه کامران بدهد.

  وی همچنین با اشاره به سخنان رئیس‌جمهور آرژانتین در دفاع از مردم غزه گفت: با توجه به سخنان رئیس‌جمهور آرژانتین که صراحتا از مردم مظلوم فلسطین دفاع کرده است بسیج دانشجویی دانشگاه تهران نامه قدردانی را به سفارت این کشور اهدا خواهد کرد.

  درویش در ادامه نشست خبری با اشاره به فرمان تشکیل بسیج دانشجویی توسط امام خمینی گفت: امام با توجه به آینده‌نگری و ژرف اندیش‌ خود که فضای جنگ جدید را در حوزه جنگ نرم دیده‌اند فرمان تشکیل بسیج دانشجویی و طلاب را دادند.

  درویش با اشاره به مطالبات امام از بسیج دانشجویی تصریح کرد: مطالبات امام جز اولویت‌‌های کاری ما و اولین رسالت در بسیج دانشجویی بنا به فرموده امام(ره) خودسازی و دین‌داری است.

  وی از دیگر رسالت‌های بسیج دانشجویی را پاسداری از اصول تغییرناپذیر نه شرقی نه غربی در دانشگاه‌ها دانست و افزود: حفظ نظام و انقلاب ترسیم چارچوب‌های اصیل اسلام ناب محمدی از جمله نهضت عاشورا، نهضت انتظار و عدم جدایی از سیاست و هم چنین جنبش‌های نرم افزاری تولید علم، خدمتگذاری به مردم و نظام و عدالت خواهی از دیگر رسالت‌های بسیج دانشجویی است.

  درویش در ادامه پیرامون برنامه‌های این سازمان در سال تحصیلی جدید گفت: از جمله این برنامه‌ها برگزاری اردوهای دانش اموزان جدید الورود است هم چنین برگزاری پنجمین دوره دعای عرفه در مناطق عملیات غرب کشور از ۱۰ تا ۱۳ مهر در یادمان شهدای سومار با حضور بیش از ۲۰۰ نفر از مسئولین بسیج دانشجویی برگزاری نشست تشکیلاتی مسئولان بسیج در ۲۴ تا ۲۵ مهر ماه است.

  وی با اشاره به تشکیل قرارگاه شهید رزوایی گفت: در راستای جنبش نرم افزاری در فضای دانشگاه‌ها و رصد و تولید محتوا براساس نیاز در فضای دانشگاه‌ها قرارگاه شهید رزوایی را تشکیل داده‌ایم هم چنین برای اولین بار در سطح استان کنگره شهدای دانشجویی استان تهران با همکاری روسای استان برگزار خواهیم کرد.

  وی تصریح کرد: از دیگر برنامه‌های ما در سال تحصیلی جدید ایجاد اتاق فکر روسای دانشگاه و بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان تهران است.

  مسئول بسیج دانشگاه تهران با اشاره به سیاست های بسیج دانشجویی در ایجاد تعامل سازنده با روسای دانشگاه‌ها گفت: بسیج دانشجویی به عنوان تشکل مستقل و به دو از سیاسی کاری تعامل خوب و سازنده‌ای را با روسای دانشگاه‌ها دارد و هم چنین تربیت نیروی هم تراز با انقلاب اسلامی را در دستور کار خود قرار داده است.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  پنج − = 3