گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۷/۶ - ۱۹:۳۷


  صلح در زمان جنگ به معنای ذلت است

  نگاه آبیک: محمود اصغریان در وصیت نامه خود به صلح در زمان جنگ اشاره کرد و گفت: حریف دارد با ما می‌جنگد و چرا باید با کسی که به ما تهاجم کرده و می‌خواهد ما را بر باید نجنگیم و از خودمان در واقع دفاع نکنیم، آن هم به بهانه‌ی صلح. این صلح نیست؛ این تسلیم […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: محمود اصغریان در وصیت نامه خود به صلح در زمان جنگ اشاره کرد و گفت: حریف دارد با ما می‌جنگد و چرا باید با کسی که به ما تهاجم کرده و می‌خواهد ما را بر باید نجنگیم و از خودمان در واقع دفاع نکنیم، آن هم به بهانه‌ی صلح. این صلح نیست؛ این تسلیم است. این جا ما نمی‌ توانیم بگوییم ما چون طرفدار صلحیم، با جنگ مخالفیم.

  9622

  محمود اصغریان متولد سوم مهر سال ۱۳۲۸ است، که در روستای خاکعلی از توابع شهر آبیک به دنیا آمد. پدرش حسن و مادرش کشور نام داشت. در حد خواندن و نوشتن سواد آموخت. کارگر بود. سال ۱۳۵۰ ازدواج کرد و صاحب دو پسر و دو دختر شد. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. هفتم تیر ۱۳۶۱، در ام‌الرصاص عراق بر اثر اصابت ترکش به سر، شهید شد. مزار او در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.

  وصایا

  بسم رب الشهداء.

  با آنان که با شما می‌جنگند، بجنگید.

  درود بر صاحب الزمان (عج) و بر نایب بر حقش امام امت، خمینی بت‌شکن (س) و درود و سلام بر شهیدان از صدر اسلام تا کنون.

  «قاتلوا فی سبیل الله الذین یقاتلونکم ». (بقره/۱۹۰).

  با آنان که با شما می‌جنگند، بجنگید. اگر جنگی برای دفع تهاجم باشد، مقدس است و اگر دیگری به سرزمین ما تهاجم کرده و به مال و ثروت ما چشم دوخته و به حریت، آزادی و آقایی ما چشم دوخته و می‌خواهد آن را از ما سلب کند و آقایی خود را به ما تحمیل کند، این جا دین چه باید بگوید؟ آیا باید بگوید جنگ بد است؟ دست به اسلحه بردن بد است؟ دست به شمشیر بردن بد است و ما طرفدار صلحیم؟ بدیهی است؛ این سخن مسخره است.

  حریف دارد با ما می‌جنگد و چرا باید با کسی که به ما تهاجم کرده و می‌خواهد ما را بر باید نجنگیم و از خودمان در واقع دفاع نکنیم، آن هم به بهانه‌ی صلح. این صلح نیست؛ این تسلیم است. این جا ما نمی‌ توانیم بگوییم ما چون طرفدار صلحیم، با جنگ مخالفیم.

  9623

  این معنایش این است که ما طرفدار ذلت هستیم. طرفدار تسلیم شدن هستیم. صلح، معنایش همزیستی شرافتمندانه است؛ اما این همزیستی‌ها، شرافتمندانه نیست. ما خدا را شکر می‌کنیم که توفیق این را یافتیم تا در این جنگ تحمیلی ـ که برای ما حالت دفاعی دارد و در حال دفاع بر هر مسلمانی واجب است که برای دفاع از دین، آیین، آب و خاک و ناموس مملکتش در جنگ شرکت کند و متجاوز را بر سر جای خودش بنشاند ـ شرکت کنیم.

  پس افتخار می‌کنم در زمانی حضور دارم که اسلام مطرح است و دفاع از آرمان جمهوری اسلامی و حق و حقیقت در میان است؛ پس با دلی پر از عشق به اسلام و الله راه خود را انتخاب کرده و به ندای «هل من ناصرٍ ینصرنی؟» حسین (ع) پاسخ مثبت داده و به جبهه اعزام شدم، که با خون گرم خویش، سد آهنینی در مقابل کفار صدامی و جباران زمان ایجاد کنم و در راه پیروزی اسلام و مسلمین در جهان، جانم را فدا کنم؛ پس هدف، پیروزی اسلام بر کفر است و شهادت، نهایت آرزوی ما می‌باشد.

  از خدا می‌خواهم این بنده‌ی حقیرش را به بندگی خود قبول کند و امیدوارم مرا هم جزو شهیدان اسلام به حساب آورد و از گناهانی که در طول عمر خویش مرتکب شد‌ه‌ام، مرا عفو نماید؛ پس خدایا! به تو توکل می‌کنم و از تو یاری می‌جویم و امیدوارم اعمالم مورد قبول درگاهت باشد.

  و اما پدرم و مادرم و تو ای خواهر مهربانم! پیام من به شما این است: امروز روز جهاد و تلاش است؛ پس بی‌تفاوت به هر مسأله‌ای نباشید؛ چرا؟ برای این که شمعی به مانند نوری در بیابان پر از ظلمت، جهالت و قدرت‌نمایی ابردزدان و جنایتکاران طلوع کرده و می‌رود که اسلام را در تمام جهان گسترش دهد و ظالم که از ظلمت جهان استفاده می‌کند و خلق محروم جهان و مظلومین دنیا را استعمار کرده و آنها را هر چه بیشتر به بدبختی، فساد، جهالت و ظلم و ستم سوق می‌دهد و خود استفاده‌های بی‌شماری از آنها به نحو احسن می‌برد، می‌خواهد جلوی این نور را بگیرد؛ چرا که دزد در روشنایی نمی‌تواند دزدی کند و باید تاریک باشد؛ ولی انقلاب اسلامی ما بر خلاف جهت و منظور این ابردزدان جنایت‌پیشه و آن هم به منظور گسترش دادن نور محمدی (ص) و عدل اسلامی در جهان حرکت می‌کند، که این هدف شهیدان است.

  9621

  پس، از این رو جهان شرق و غرب، همه و همه برای خاموش کردن این نور الهی ـ که می‌رود جهان را بگیرد ـ با هم شده و برای از بین بردن جمهوری اسلامی ایران تمام نیروهایشان را به کار می‌برند و هر روز توطئه پشت توطئه و‌ جنگ پشت جنگ برای ما می‌آفرینند تا این که ما را از پا در آورند و مانعی را از سر راه خود بردارند تا بهتر بتوانند به چپاول خود ادامه دهند و فساد، ظلم، جنایت، تجاوز و قتل و غارت همچنان باقی بماند؛ پس مسئولیت و وظیفه‌ی ما در این مقطع از زمان روشن است و آن هم نگهداری از جمهوری اسلامی ـ این خون‌بهای شهیدان و این نور الهی ـ است، که حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) ۲۳ سال برای ابلاغش به جهان، رنج و مشقت و فشارها را تحمل کرد و این همان نوری است که حضرت علی (علیه السلام) برایش آن همه ایثارها کرد و یا امام حسن (ع) و همچنین امام حسین (ع) که حماسه‌ی عاشورا را برای از بین بردن ظلم و جهالت معاویه و یزید آفرید و با خون خود اسلام را احیا کرد و اسلام زنده شد.

  آن روز که ندا داد: «هل من ناصرٍ ینصرنی؟»؛ این پیام برای تمام عصرها و نسل‌ها بود، که ای مسلمان‌ها! اگر دین خدا به خطر افتاد، باید دین خدا را یاری کرد؛ حتی اگر به ریختن خون شما تمام بشود. پس باید دین خدا را یاری کرد و باید به پا خیزیم و از خواب غفلت بیرون آییم، که دیگر موقع چون و چرا نیست، که اگر غفلت کنیم همه چیزمان از بین می‌رود. این جمهوری اسلامی به مانند نهال نورسته‌ای است که آن را در زمین کاشته‌اند، که باید آبش داد و بیل زد و هرس کرد و نگهداری‌اش نمود تا به ثمر برسد و اگر غیر از این باشد در جا خشک می‌شود.

  نهال جمهوری اسلامی آبش خون شهیدان است و بیل‌اش همان اقتصاد، صنایع و کشاورزی و کلاً امور مالی می‌باشد که باید در این راه سعی و تلاش و کوشش نمود و هرسش هم زدودن این بدکاران و منافقین از خدا بی‌خبر است که باید آن ها را از آن نهال هرس کرد تا این که مبادا آسیبی به پیکر‌‌ه‌ی نهال وارد آید و از داخل بپوسد و نگهداری آن هم صادر کردن انقلاب به تمام جهان است.

  چرا که این انقلاب فقط برای مردم ایران نیست؛ بلکه مال دنیاست. پس از این رو، اگر این نکات را توجه کردیم آسیبی ان شاءالله نخواهیم دید. به امید پیروزی اسلام در تمام جهان و به امید فرج امام زمان (عج)، این دعا را همیشه و از همه بیشتر بگویید: «خدایا، خدایا! تا انقلاب مهدی (عج) خمینی (س) را نگهدار».

  جنازه‌‌ی من را در همان زادگاهم، که «خاکعلی» می‌باشد، دفن کنید و شما را به جان امام قسم، برای من گریه نکنید که شادی دشمن ‌‌می‌باشد.

  محمود اصغریان

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  7 × نُه =