گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۷/۶ - ۱۸:۴۸


  برپایی نخستین جشنواره مهرگان در آبیک

  نگاه آبیک: به مناسبت آغاز پاییز و هفته دفاع مقدس جشنواره مهرگان در شهرستان آبیک برگزار شد. امیرعلی بابالو، مدیر اجرایی این جشنواره  در حاشیه برگزاری این جشنواره به  خبرنگار نگاه آبیک، گفت: این جشنواره که امسال برای اولین بار در شهرستان آبیک برگزار شد. با استقبال خوبی از مردم آبیک روبه رو شد. مدیر […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: به مناسبت آغاز پاییز و هفته دفاع مقدس جشنواره مهرگان در شهرستان آبیک برگزار شد.

  امیرعلی بابالو

  امیرعلی بابالو، مدیر اجرایی این جشنواره  در حاشیه برگزاری این جشنواره به  خبرنگار نگاه آبیک، گفت: این جشنواره که امسال برای اولین بار در شهرستان آبیک برگزار شد. با استقبال خوبی از مردم آبیک روبه رو شد.

  IMG_1797

  مدیر اجرایی جشنواره مهرگان در شهرستان آبیک، با اشاره به برنامه های اجرایی در این جشنواره گفت: در این جشنواره که از چهارم به مدت ۴ روز یعنی تا هشتم مهر ماه برگزار می شود، از مردم با اجای موسیقی زنده، تئاتر، مسابقه، شعر، اجرای حرکات ژیمناستیک، آکروبات، توپ بازی و جنگ ربات ها اشاره کرد.

  بابالوادامه داد: به مناسبت هفته دفاع مقدس اجرای تئاتر با موضوع دفاع مقدس را خواهیم داشت، که توسط هنرمندان شهرستان اجرا می شود، در این اجراها هنرمندان آبیکی با بیان خاطرات شهدا و اجرای تئاتر خیابانی یادد و خاطره رزمندگان را زنده می کنند.

  IMG_1837

  مدیر اجرایی جشنواره مهرگان در آبیک، به سایر عومل برپایی این نمایشگاه اشاره کرد و گفت: دبیر جشنواره محسن بادامیان و مدیر برنامه محمد یوسف نژاد و سایر همکاران در فرهنگسرا که در اجرای این جشنواره کمک بسیاری به ما کردند.

  وی در پایان به غرفه های موجود در حیاط فرهنگسرا اشاره کرد و گفت: در حیاط فرهنگسرا نیزغرفه هایی از کارهای هنرجویان فرهنگسرا در تابستان به نمایش گذاشته شده است.

  یکی از  غرفه های موجود در ای جشنواره غرفه سفال و کارهای دستی بود؛ صدیقه اسماعیلی مربی و کارشناس سفال درباره غرفه خود در این نمایشگاه به خبرنگار نگاه آبیک، گفت: آثاری که در این غرفه به نمایش در آمده است، آثار هنرجویان این فرهنگسرا می باشد که برای فروش با تخفیف در دیدار عموم قرار گرفته است.

  IMG_1795

  اسماعیلی در پایان برگزاری این چنین جشنواره هایی را مثبت ارزیابی کرد و گفت: با برپایی این چنین جشنواره هایی هنرجویان می توانند کارهای دستی خود را به فروش برسانند و با کسب درآمد اصل از زحمات خودشان علاقه بیشتری به ادامه رشته مورد علاقه خود خواهند داشت.

  IMG_1811

  مهدی اسماعیلی ، مسئول بسیج هنرمندان شهرستان آبیک با اشاره به اهمیت حفظ ارزش های دفاع مقدس به خبرنگار نگاه آبیک گفت: با اجرای این گونه جشنواره ها و ادقام فرهنگ ایرانی و اسلامی با یکدیگر و انتقال آن به نسل های امروزی می توانیم، نقش مهمی را در احیای فرهنگ ایرانی و اسلامی داشته باشیم.

  IMG_1812

  مسئول بسیج هنرمندان ادامه داد: تلفیق این دو با هم خواسته اصلی شهدا و رزمندگان است، متاسفانه عده ایی خواسته اند اسلام ایرانیان را ناشی از اعراب در زمان خلیفه دوم بدانند که ایرانی بخاطر ترس از شمشیر یا امید به زندگی و…. ایمان آورد اما تاریخ این را تکذیب می کند . در واقع اکثر ایرانی ها به برکت تمدن بالایی که داشتند اسلام را عالی یافتند و ایمان آوردند .

  IMG_1801

  اسماعیلی با بیان این که اشاعه و توسعه فرهنگ غنی ایرانی – اسلامی مستلزم عزم ملی و بسیج همگانی است، یاد آور شد: هنرمندان در این رابطه از اهمیت بسیار زیادی برخور هستند؛ چرا که با هنر تلفیق شده با سبک‌های دینی و اسلامی می‌توانند فرهنگ و تمدن اسلامی ایران را به جهانیان بیش از پیش عرضه کنند.

  وی در پایان به خبرنگار نگاه آبیک گفت: هنرمندان یکی از رکن های اساسی جامعه هستند که باید به آن ها توجه زیادی کرد و از ذوق و استعداد آن ها برای نمایش فرهنگ ایرانی- اسلامی به مردم شهرمان استفاده کنیم.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  شش + = 13