گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۷/۶ - ۱۵:۲۳


  سرشماری عمومی کشاورزی در شهرستان آبیک آغاز شد

  نگاه آبیک: مسئول فناوری و اطلاعات فرمانداری شهرستان آبیک: سرشماری عمومی کشاورزی از امروز ۵ مهر ماه لغایت ۱۸ آبان ماه به مدت ۴۰ روز کاری در شهرستان آبیک بصورت همزمان با سراسر کشور آغاز گردید. علی رجبی، مسئول فناوری و اطلاعات فرمانداری شهرستان آبیک در حاشیه آغاز مراسم سرشماری به خبرنگار نگاه آبیک گفت: در این […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: مسئول فناوری و اطلاعات فرمانداری شهرستان آبیک: سرشماری عمومی کشاورزی از امروز ۵ مهر ماه لغایت ۱۸ آبان ماه به مدت ۴۰ روز کاری در شهرستان آبیک بصورت همزمان با سراسر کشور آغاز گردید.

  سرشماری

  علی رجبی، مسئول فناوری و اطلاعات فرمانداری شهرستان آبیک در حاشیه آغاز مراسم سرشماری به خبرنگار نگاه آبیک گفت: در این سرشماری، اطلاعات واحدهای کشاورزی به‌ طور عمده از طریق مراجعه به خانوارهای ساکن در آبادی‌ها یا شهرهایی که بهره‌ برداری‌های کشاورزی در آن‌ جا قرار دارد، بصورت الکترونیکی جمع آوری می‌شود.

  سرشماری1

  وی افزود: این سرشماری برای اولین بار در کشور به صورت الکترونیکی و با استفاده از تبلت انجام می شود. تمام فرم ها و پرسشنامه های سرشماری در قالب نرم افزار الکترونیکی در تبلت طراحی شده و ماموران سرشماری با رفتن  به سوی  کشاورزان، سوالات خود را مطرح و پاسخ ها را در تبلت ثبت می کنند.

  رجبی هدف از با اشاره به هدف جمع آوری این اطلاعات گفت: هدف از این سرشماری  این است که برای مثال بدانند که استان قزوین چند درصد برای مثال دام کشور را تأمین می کند که متناسب با آن برنامه ریزی کنند و یا چقدر زمین کشاورزی دارد و چه محصولاتی را کشت میدهد ه برای مثال در بحث آب به چه حجمی از آب نیاز دارد.

  سرشماری2

  در افتتاحیه سرشماری که با حضور فرماندار محترم و مدیر اجرای سرشماری شهرستان و سایر رده های سرشماری کشاورزی برگزار گردید، ابتدا با سخنان فرماندار و تاکید بر لزوم جمع آوری اطلاعات صحیح آغاز شد، سپس با حضور ایشان و سایر مسئولین سرشماری شهرستان در آبادی قشلاق از نزدیک بر انجام مراحل سرشماری توسط آمارگیران بازدید به عمل آمد.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  3 × = سه