گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۷/۵ - ۲۳:۵۲


  لزوم همدلی نیروهای وفادار به آرمان‌های اسلام و انقلاب تحت هدایت رهبری

  نگاه آبیک: اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: با توجه به شرایط امروز لزوم اتحاد و برادری و همدلی تمام نیروهای وفادار به آرمان‌های اساسی اسلام و انقلاب تحت هدایت رهنمودهای روشنگرانه رهبر فرزانه در شرایط کنونی بیش از پیش آشکار می‌شود. به گزارش نگاه آبیک […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: با توجه به شرایط امروز لزوم اتحاد و برادری و همدلی تمام نیروهای وفادار به آرمان‌های اساسی اسلام و انقلاب تحت هدایت رهنمودهای روشنگرانه رهبر فرزانه در شرایط کنونی بیش از پیش آشکار می‌شود.2625132_406

  به گزارش نگاه آبیک به نقل از خبرنگاران، متن کامل این بیانیه اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان به شرح زیر است:

   به نام خدایی که علم و دانش را مسیری برای تعالی بشر قرار داد…

  بار دیگر در آغاز و آستانه فصل جدیدی از تلاش، کوشش و آفرینش علمی، فنی و هنری در راه انکشاف حقیقت و وصول به قله‌های رفیع دانش و بینش و آراستن وجود به لباس تربیت و معرفت در نهادهای آموزشی و به ویژه دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی ایران اسلامیمان قرار داریم.

  سال تحصیلی جدید در حالی آغاز می‌شود که دفتر خاطره نخستین روزهای جنگ تحمیلی و هشت سال دفاع سرافرازانه از آرمان‌های اسلام و انقلاب بر عرصه ذهن و دلمان تورق می‌شود و عطر دل انگیز وجود شهدای گلگون کفن فضای کشور را حیاتی دوباره می‌بخشد.

  در همین حال، جهان و منطقه خاورمیانه حوادث و وقایع تازه و نویی را تجربه می‌کند و چالش با رخداد‌ها و تدبیر برای آن‌ها در دستور کار دولت‌ها و ملت‌ها قرار دارد.

  بدون تردید ایران اسلامی نیز در این زمان شرایط خطیری را پشت سر می‌گذراند و لذا درکی همه جانبه، منسجم، صحیح و دقیق از این شرایط بر هر مسلمان لازم و بر دانشگاهیان و دانشجویان که از اقشار پیشتاز و خواص جامعه محسوب می‌شوند وظیفه‌ای غیر قابل تردید است.

  انقلاب عزت آفرین، آزادی گس‌تر و روح بخش ما، در طی ادوار مختلف تکوین، رشد، گسترش و پیروزی خویش و خصوصا در طی سی و شش سال تحقق حاکمیت آن، از فراز و نشیب‌ها و گردنه‌های دشوار و خطرناکی به فضل و مدد حق تعالی و انفاس قدس اولیاء الهی و رهبری‌های داهیانه و خردمندانه بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (قدس سره) و حضرت امام خامنه‌ای (مد ظله العالی) و حضور یکپارچه و شور آفرین مردم و پشتیبانی قاطع آن‌ها از اصول و آرمان‌های نظام در مواقع و لحظات حساس و سرنوشت ساز با سربلندی گذر کرده است.

  لکن با گذر زمان و برافراشته‌تر شدن پرچم ایران، امواج سهمگین توطئه‌ها و سیل روز افزون دشمنی‌ها بیش از پیش به سمت ما روانه می‌‌شود. حوادث، فتنه‌ها، التهاب‌های مختلفی که در طول چندین سال گذشته در کشور ما رخ داد و زمینه ساز مشکلات فرهنگی و اقتصادی در جمهوری اسلامی شد، گواه روشنی بر آن است که مرور زمان نه تنها از میزان خصومت و کینه استکبار جهانی نسبت به ایران اسلامی نکاسته است بلکه ایادی آن‌ها همچنان در آرزو و طمع خام فتنه‌گری و براندازی با تمسک به هرگونه بهانه و فتنه ریز و درشت داخلی هستند از این رو لزوم اتحاد و برادری و همدلی تمام نیروهای وفادار به آرمان‌های اساسی اسلام و انقلاب تحت هدایت رهنمودهای روشنگرانه رهبر فرزانه در شرایط کنونی بیش از پیش آشکار می‌شود.

  تن‌ها در این صورت است که در کشاکش نبردی نابرابر قادر خواهیم بود همچون گذشته دشمنان انسانیت و بشریت را به خاک مذلت نشانده و پرچم افتخار آفرین و عزت بخش ملتی را که تنها با تکیه بر خداوند متعال و توکل به او قیام کرده‌است را همچنان در اهتزاز نگه داشته و به حرکت ظلم ستیزانه و عدالت گس‌تر انقلاب اسلامی با صلابت استمرار و تداوم بخشیم.

  جامعه اسلامی دانشجویان در آستانه سال تحصیلی جدید ضمن تبریک و تهنیت به دانشجویان و دانش پژوهان لازم می‌داند نکاتی چند را در ارتباط با رویکرد این اتحادیه در سال تحصیلی ۱۳۹۳- ۱۳۹۴ متذکر شود:

  – از آنجایی که عزت و سر افرازی مردم ایران اسلامی از مهم‌ترین دغدغه‌های هر انسان آزاده‌ای است لذا اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در نظر دارد در جهت عزت همه جانبه ملت ایران در ابعاد فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی گام‌های بلندی با مطالبه‌گری تخصصی و تحرکی همه جانبه برعلیه فقر و فساد و تبعیض بر دارد و با دعا خیر ملت هر آنچه در توان دارد را به کار گیرد و در این سال تحصیلی با روشنگری منطقی و عاقلانه به وظیفه انقلابی خود جامه عمل بپوشاند.

  – ایجاد بستری مناسب در محیط پویا و با نشاط دانشگاه جهت تبادل نظر و تقابل گفتمان‌ها و آرا و نظرات گوناگون دانشجویان و اساتید محترم نیز در قالب کرسی‌های آزاد اندیشی و هر قالب تبادل کننده دیگر باعث رشد و تعالی جامعه می‌شود و زمینه‌ای برای رفع شبهات، تردیدات و تحلیل‌های یک طرفه در محیط دانشگاه را فراهم می‌آورد که لزوم آماده‌سازی این امر از دیگر رویکردهای این اتحادیه است.

  – این اتحادیه در نظر دارد به اتفاقات و تحولات بین المللی با نگاه و رصدی تیز بینانه و حضوری فعالانه‌تر نسبت به گذشته در مسائل پیرامونی ایران اسلامی نقشی در خور را ایفا کند به همین منظور مسئله اطلاع رسانی و ایجاد ساختارهای لازم جهت حضور دانشجویان مورد توجه این اتحادیه در سال جاری است.

  در آخر اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان امیدوار است با تدبیر دولت یازدهم در سال تحصیلی جاری فضایی آرام و بدون هیاهو با حضور وزیر علومی که خط قرمزش فتنه و برنامه‌هایش در جهت تحقق سیاست‌های کلی علم و فناوری باشد را با لطف و عنایت باری تعالی بگذرانیم.»

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  − 3 = پنج