گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۷/۸ - ۰۹:۳۴


  سگ های ولگرد معضل دیرینه شهروندان آبیکی

  نگاه آبیک:  متأسفانه مدتی است که وجود سگ های ولگرد درخیابان ها و معابر سطح شهر آبیک به یک معضل جدی برای شهر و شهروندان بدل شده و این موضوع نارضایتی گسترده ای را در پی داشته است. سگ هایی که گاها به صورت گروهی در نقاط مختلف شهر به ویژه پارک ها پرسه می زنند […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک:  متأسفانه مدتی است که وجود سگ های ولگرد درخیابان ها و معابر سطح شهر آبیک به یک معضل جدی برای شهر و شهروندان بدل شده و این موضوع نارضایتی گسترده ای را در پی داشته است.

  سگ های ولگرد

  سگ هایی که گاها به صورت گروهی در نقاط مختلف شهر به ویژه پارک ها پرسه می زنند و شب ها با سر و صدای خود موجب  برهم زدن آسایش شهروندان  می شوند.

  مردم ساکن در این محلات علاوه بر اینکه مجبورند صدای واق واق سگ ها را روزها و شب ها تحمل کنند گاهی اوقات بویژه درمنطقه شهرک های اطراف شهر مانند شهرک خرم، شهرک مهر و شهرک قدس  باید منظره حضور تعدادی سگ را در کوچه ها و خیابان های خود نظاره گر باشند.

  سگهای ولگرد1

  وجود سگ های ولگرد همچنین چهره نامناسبی به سیمای محلات شهری داده و علاوه بر این باعث رعب و وحشت زنان و کودکان شده که از ترس گزیده شدن کمتر حاضر به تردد تنهایی در این محلات هستند.

  مهمترین مشکلات ناشی از افزایش جمعیت سگ های ولگرد، شیوع بیماری های قابل انتقال بین حیوان و انسان، افزایش این نوع بیماری ها در جمعیت دامی و انتقال بسیاری از بیماری ها از سگ به انسان است که از جمله این بیماری ها می توان به بیماری هاری، اشاره کرد .

  خانم مافی یکی از ساکنان شهرک خرم درباره معضل سگ های ولگرد در این شهرک به خبرنگار نگاه آبیک گفت: تعداد سگ های ولگرد هر روز در این منطقه بیشتر از قبل می شود، و به علت وجود فضای خالی که در پشت شهرک وجود دارد، بیشتر سگ ها در این شهرک تجمع پیدا می کنند.

  این شهروند آبیکی اذعان داشت: من هر روز صبح که می خواهم بروم برای تهیه نان و یا این که کودکم را به مدرسه ببرم با سگ های زیادی مواجه می شوم و سعی می کنم با فاصله زیادی از حیوان ها حر کت کنم. و اگر تنها باشم از ترس آن ها بیرون نمی روم.

  شهاب زرگر، یکی دیگر از همشریان آبیکی درباره این معضل گفت: متأسفانه سگ ها به صورت گروهی یا دو به دو در تمامی سطح شهر پرسه می زنند و شب ها از صدای واق واق این حیوانات خانواده من با ترس و وحشت به خواب می روند.

  سگهای ولگرد

  یکی دیگر از شهروندان آبیکی که خود و فرزندش با این معضل به طور جدی در خطر بودند، نیز به خبرنگار نگاه آبیک گفت: نیمه های شب زمانی که قصد مراجعه به منزل داشتم سوار بر ماشینم بودم که ناگهان بیش از هفت سگ به ماشین حمله ور شدند و چند متری نیز ماشین را دنبال می کردند که فرزندم کوچکم خیلی وحشت زده شد؛ و تا چند وقت از ترس از خانه بیرون نمی آمد و فرزندم شب ها نمی توانست بخواب برود.

  وی خاطر نشان کرد: اگر سوار بر ماشین نبودم یا عابر پیاده از آنجا عبور می کرد معلوم نبود که اتفاقی خواهد افتاد. چه کسی پاسخ گو خواهد بود؟ حتما باید اتفاقی بیفتد که مسئولان در این زمینه اقدامی بکنند!!!

  یکی دیگر از همشهریان آبیکی با اشاره به تلاش های گذشته شهرداری در این زمینه اظهار داشت: شهرداری تا اواخر سال گذشته در این زمینه فعالیت خوبی داشتند و آن ها را با گلوله می کشتند، اما بعد از مدتی و با پیش آمدن حادثه کشته شدن مأمور پلیس توسط، مأمورینی که برای کشتن سگ ها آموزش دیده بودند، دیگر سگ ها را به حال خود رها کردند و پیگیر این معضل نبودند.

  فضل الله اکبری زیارانی

   فضل‌الله اکبری‌‌زیارانی عضو شورای شهر آبیک در این باره به خبرنگار نگاه آبیک گفت: برای حل این معضل ۲ راه وجود دارد، یکی کشتن سگ ها و دیگری نگهداری آن ها در محل های خاص و عقیم کردن آن ها و در نهایت به مرگ طبیعی مردن، که این روش در بعضی از شهرهای اطراف انجام می شود، در آبیک، سگ ها را به وسیله مأمورینی که برای این کار آموزش دیده بودند، می کشتند، که به علت وقوع یک حادثه این کار تا به امروز متوقف شده است. ما صحبت های زیادی در این خصوص با شهردار کرده ایم که به زودی این مشکل برطرف خواهد شد.

  شهردارآبیک امامقلیان

  علیرضا امامقلیان شهردارشهر آبیک در پاسخ به معضل سگ های ولگرد در این شهر گفت: شهرداری با توجه به ازدیاد سگ ها در چند وقت اخیر با اداره آگاهی شهرستان آبیک صحبت کرده است و قرار بر این شده که شهرداری چند نفر را برای آموزش به کلانتری آبیک معرفی کند تا بعد از گذراندن دوره های مخصوص برای کشتن سگ ها اقدام کنند. چندین نفر هم در این خصوص به کلانتری آبیک معرفی شده است و شهرداری منتظر دستور کلانتری آبیک برای شروع آموزش ها است.

  سروان حسنوند جانشین کلانتری آبیک در این باره به خبرنگار نگاه آبیک گفت: ما در این خصوص به شهرداری قول مساعد در انجام این کار را داده ایم و نامه همکاری بین ما به امضاء رسیده است و در این هفته آموزش های فشرده مأمورین آغاز می شود و انشاالله این مشکل به زودی برطرف خواهد شد؛ و شهروندان می توانند با آسودگی در سطح شهر قدم بزنند.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  هشت − = 7